Pompa elektroniczna CO Helio – co musisz o niej wiedzieć?

Pompa elektroniczna CO Helio – co musisz o niej wiedzieć?

Pompy obiegowe są niezbędne w instalacjach centralnego ogrzewania. Dlaczego tak jest? Ponieważ są one kompatybilne z większością nowych kotłów, a co więcej, niektóre kotły mają już wbudowaną pompę. Jeśli jednak jest inaczej i pompa nie jest wbudowana, należy ją wbudować. Sprawdźmy, czego jeszcze nie wiemy o pompie elektronicznej CO Helio.

Czym jest pompa elektroniczna CO HELIO?

Pompa elektroniczna CO Helio tak jak inne pompy obiegowe, jest elektroniczną, energooszczędną pompą obiegową przeznaczoną do przetłaczania wody w instalacjach ciepłowniczych, na przykład w instalacjach centralnego ogrzewania, klimatyzacyjnych, systemach solarnych, a także pomp ciepła. Jeśli dany kocioł ogrzewania pompa jest zamontowana, nie zaszkodzi zamontować dodatkową. Pompa elektroniczna CO Helio, jest łatwa w obsłudze, a jednocześnie niezawodna. Szczególnie przydatna może być w domach jednorodzinnych.  Pompa posiada panel sterowania, który możemy ustawić w trybie automatycznym (Auto) lub wykorzystać jeden z 6 biegów. Mamy wówczas możliwość dostosować pracę pompy do charakterystyki instalacji.

kotłownia co

Czy warto wybierać pompy sterowanie elektronicznie?

Pompy obiegowe sterowane elektronicznie posiadają sporo zalet. Głównymi są przede wszystkim:

  • efektywność,
  • energooszczędność,
  • zapobieganie korozji,
  • łatwość obsługi,
  • wydajność,
  • szybkie rozprowadzenie ciepła,
  • kompatybilność z kotłami.

Aby pompa była sprawna i wciąż długo nam służyła, musimy pamiętać o prawidłowym jej doborze, oraz postawieniu na jakość. Pompa elektroniczna CO Helio, którą nabyć możemy w hurtowni hydraulicznej Proterm, wykonana jest z solidnych i odpowiednio dobranych komponentów i materiałów. Pamiętajmy również, że aby pompa działała bez zarzutów, sami musimy jej odpowiednio używać. Pompa Helio, może pracować w trudnych warunkach, ale to my musimy zadbać o jej prawidłowe przeznaczenie i użytkowanie. Wówczas obędziemy się od napraw lub wymian.

Pompa obiegowa elektroniczna CO Helio, czy pompa manualna?

To czy wybierzemy pompę obiegową elektroniczną, czy manualną zależy od naszych indywidualnych preferencji, ale wygodną opcją jest pompa elektroniczna, ponieważ moduł automatyczny dostosuje pracę pompy do potrzeb. Zarówno jedna jak i druga pompa ma swoje wady i zalety, lecz pompa elektroniczna CO Helio jest dużo bardziej wydajna i dokładna. Pompy manualne zaś, są nieco tańsze, ale droższe w eksploatacji i jednak musimy poświęcić nieco więcej czasu, by móc ją obsłużyć manualnie.

Najważniejszą kwestią jest dobranie pompy do odpowiedniego systemu, oraz odpowiednie użytkowanie zgodne z przeznaczeniem. Pompa elektroniczna to nowoczesne rozwiązanie, odpowiedź producentów na coraz to nowsze pomysły systemowe. Sterowanie elektroniczne pozwala na szerszy zakres ustawień niż w pompach manualnych, a także oszczędność energii.

Polecane

Jakie są rodzaje instalacji przemysłowych i do czego są używane?

Jakie są rodzaje instalacji przemysłowych i do czego są używane?

8 sposobów na przytulny salon

Jaki prysznic w małej łazience?

Jaki prysznic w małej łazience?

Nowoczesne wariacje kabin prysznicowych, które wyróżnią projekt łazienki

Nowoczesne wariacje kabin prysznicowych, które wyróżnią projekt łazienki

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =