SEO Rewolucja: Jak Przełamać Granice Swojej Widoczności Lokalnej!

SEO Rewolucja: Jak Przełamać Granice Swojej Widoczności Lokalnej!

Pozycjonowanie strony internetowej to jedno z najważniejszych zadań każdego przedsiębiorcy, który chce pozyskiwać potencjalnych klientów w sieci. Wyniki wyszukiwania są nierzadko kluczowe, jednak bez odpowiedniej strategii, optymalizacja strony może nie przynieść upragnionych efektów. Jak to zmienić?

W sieci można znaleźć wiele wskazówek na temat tego, jak zoptymalizować wizytówkę Google czy uzyskać lepsze wyniki w wyszukiwarce Google. Inaczej będzie jednak przebiegać pozycjonowanie w przypadku działania ogólnokrajowego, a inaczej dla sprzedawców i usług lokalnych. Sprawdź, jak działa pozycjonowanie lokalne.

Pozycjonowanie lokalne – czym jest i jakie są różnice doborze fraz kluczowych?

Pozycjonowanie lokalne różni się pod względem optymalizacji strony i wspiera przede wszystkim lokalny biznes. Jeśli zatem prowadzisz działalność, która ogranicza się do danego regionu, np. ze względu na stacjonarny punkt, pozyskuj zadowolonych klientów z Twoich okolic. Największym atutem pozycjonowania lokalnego jest bowiem nastawienie na jak najwyższą pozycję w lokalnych wynikach wyszukiwania.

Żeby zrozumieć, dlaczego SEO lokalne jest tak istotne dla przedsiębiorstw działających na danym rynku, trzeba znać zachowania internautów, którzy szukają w sieci rozwiązań związanych z konkretną lokalizacją. Poruszając się w danym obszarze, użytkownicy usługi Google zazwyczaj dodają do tematu zagadnienia nazwę swojej miejscowości lub regionu. Dlatego nie zabraknie fraz kluczowych odnoszących się do lokalizacji, jak np. „dentysta Warszawa”, „wymiana opon Toruń” czy „kurort Karpaty”. Właściwe słowa kluczowe mają w pozycjonowaniu lokalnym ogromne znaczenie. Nie wystarczy już adres strony internetowej z nazwą miasta albo dobrze zaprojektowana wizytówka Google. Lokalny content marketing dla Twojej firmy to różnorodne działania marketingowe, które pomogą Ci dotrzeć do potencjalnego klienta.

Wyróżnij się w okolicy za sprawą pozycjonowania lokalnego

Jak może przebiegać pozycjonowanie lokalne Google dla biznesu? Lokalne SEO zazwyczaj idzie w parze z ogólnymi frazami kluczowymi, które często ze sobą współgrają. Lokalne firmy mogą równie skutecznie w ramach pozycjonowania lokalnego zadbać o frazy w stylu „restauracja Gdańsk” jak i po prostu „restauracja” czy „tania restauracja”. Kluczowa w tym przypadku jest równowaga. Od dobrych kilku lat w organicznych wynikach wyszukiwania algorytm Google bierze pod uwagę naturalność treści, które przekładają się na jakość widoczności strony. Informacje o danej lokalizacji muszą być zatem płynnie i subtelnie wplatane w opisy, artykuły na blogu czy nawet treść formularza kontaktowego. Nadużywanie SEO lokalnego jeśli prowadzisz lokalny biznes może przynieść odwrotne skutki.

Trzeba przyznać, że słowa kluczowe w stylu „mechanik Grudziądz” brzmią naturalnie tylko w okienku wyszukiwania czy w mapach Google. Tymczasem znacznie trudniej zamieścić takie pozycjonowanie fraz lokalnych na stronie. Jest jednak sposób. Warto pamiętać, że frazę można np. rozbić na dwa zdania i oddzielić ją kropką. Algorytm Google ignoruje znaki interpunkcyjne, dlatego dla wyszukiwarki frazy „mechanik Grudziądz” oraz „mechanik. Grudziądz” będą identyczne. To pozwala twórcom treści na strony tworzyć opisy w stylu „Potrzebny ci dobry mechanik? Grudziądz oferuje wiele zakładów, ale tylko u nas znajdziesz godnych zaufania specjalistów”. Takie pozycjonowanie lokalne pozwala na naturalne wykorzystanie lokalnego SEO. Tego rodzaju techniki stosują specjaliści w pozycjonowaniu lokalnym z Sunrise System. Poznaj wszystkie metody ich działania w przypadku pozycjonowania lokalnego, które znajdziesz na stronie www.sunrisesystem.pl/pozycjonowanie-stron/lokalne/poznan/.

Pozycjonowanie lokalne a Google Moja Firma

Dominacja Google’a w zakresie wyszukiwania informacji w sieci jest niepodważalna. Dlatego lokalne SEO w dużej mierze opiera się na tej wyszukiwarce oraz innych narzędziach, które mogą mieć wpływ na widoczność i pozycjonowanie regionalne w Twojej firmie. Marketing internetowy nakierowany na lokalne wyniki wyszukiwania obejmuje zatem także proces zakładania wizytówki w Google Moja Firma. Jak wizytówki Google wpływają na pozyskanie klientów?

Przede wszystkim Google coraz częściej do wyników wyszukiwania dołącza znacznik na Mapie Google, zwłaszcza jeśli użytkownicy pytają o sklepy stacjonarne czy odnoszą się do konkretnej lokalizacji. Wyniki wyszukiwania lokalnego, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych, są więc uzupełniane o dane teleadresowe i treści zawarte w wizytówce Google. Małe i średnie firmy przy pomocy dobrze zaprojektowanej wizytówki i odpowiednich słów kluczowych mogą indeksować się znacznie wyżej, a im wyżej będzie w zestawieniu Twoja strona www, tym większy ruch wygenerujesz.

Specjaliści ds. content marketingu pomagają wskazać, pod jakie frazy pozycjonować zarówno treści na stronie, jak i samą wizytówkę. Jest to zatem ważny element lokalnego pozycjonowania. Na koniec warto zaznaczyć, że czas trwania pozycjonowania lokalnego może się różnić i nie można oczekiwać rezultatów z dnia na dzień. Niemniej angażując się w proces pozycjonowania lokalnego można znacząco poprawić swoją widoczność na regionalnym rynku.

Polecane

Efektywne Pozycjonowanie Stron: Osiągnij Wysoką Widoczność w Sieci

Efektywne Pozycjonowanie Stron: Osiągnij Wysoką Widoczność w Sieci

Ocena aktualnej pozycji i potencjału, czyli darmowy audyt SEO!

Ocena aktualnej pozycji i potencjału, czyli darmowy audyt SEO!

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 15 =