Jak długo trwa i ile kosztuje przekłuwanie uszu?

Jak długo trwa i ile kosztuje przekłuwanie uszu?

Ear piercing jest popularną formą dekoracji ciała od wieków. To zabawny i stosunkowo tani sposób na wyrażenie siebie, a także świetny sposób na wyróżnienie się z tłumu. Ale ile kosztuje przekłuwanie uszu w dzisiejszych czasach? Odpowiedź w dużej mierze zależy od tego, gdzie pójdziesz i jaki rodzaj kolczyków wybierzesz, większość kolczyków jest stosunkowo niedroga. W tym artykule przyjrzymy się temu, co składa się na koszt przekłucia ucha, a także kilku wskazówek i porad, jak uzyskać najlepszą ofertę. Od kosztu podstawowych kolczyków do kosztu złotych i diamentowych kolczyków, pokryjemy to wszystko. Więc jeśli zastanawiałeś się, jak bardzo kolczykowanie ucha będzie cię kosztować, czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Ear piercing: cena zależna od miejsca i metody

Pierwszym krokiem do zrozumienia ceny przekłuwania uszu jest zrozumienie dwóch metod przekłuwania. To pomoże Ci zrozumieć, jakie czynniki wpłyną na cenę, którą w końcu zapłacisz, a także pomoże Ci wybrać najlepszą lokalizację i metodę dla Ciebie. Dwa rodzaje przekłuwania uszu to: – Przekłuwanie powierzchni: Jest to najczęstszy rodzaj przekłuwania uszu i obejmuje tylko płatek ucha, który jest przekłuty. Piercer robi małe nacięcie w płatku ucha, wkłada kolczyk i zamyka nacięcie za pomocą pary specjalnych kleszczy. Przekłuwanie powierzchni jest szybkie, stosunkowo bezbolesne, a rany są stosunkowo małe i łatwe do ukrycia za pomocą biżuterii. – Standardowe kolczyki: Standardowe kolczyki polegają na przekłuciu całego ucha, od płatka do górnej części chrząstki. Standardowe kolczyki są odpowiednie dla osób, które chcą nosić duże kolczyki, a także dla osób, które potencjalnie mogą potrzebować nosić aparaty słuchowe w późniejszym okresie życia. Procedura przekłucia standardowego jest podobna do przekłucia powierzchniowego, jednak przekłucie standardowe przechodzi przez całą drogę przez płatek ucha i chrząstkę, a rana będzie większa i bardziej widoczna.

przekłucie uszu koszt

Jakie są koszty przekłuwania uszu w salonach kosmetycznych?

Za przekłucie powierzchni, możesz oczekiwać, że zapłacisz około 20-40 dolarów za ucho w salonie kosmetycznym. Standardowe piercing będzie zazwyczaj kosztować około 40-60 dolarów za ucho, a koszt może wzrosnąć w zależności od wielkości biżuterii wybrać. Należy pamiętać, że są to średnie koszty, a koszt przekłucia ucha w salonach może się różnić w zależności od miejsca zamieszkania i salonu, do którego idziesz. Na przykład drogie miasta, takie jak Nowy Jork i Los Angeles, mają tendencję do wyższych cen w salonach. Niektóre salony kosmetyczne oferują również zniżki i kupony, więc warto sprawdzić, co mają do zaoferowania, zanim zdecydujesz się na miejsce. Dobrym pomysłem jest rozejrzenie się i uzyskanie kilku cytatów z różnych salonów przed podjęciem decyzji, gdzie się udać. To pomoże Ci uzyskać lepsze wyobrażenie o średniej cenie przekłuwania uszu w salonach w Twojej okolicy.

ile kosztuje przekłuwanie uszu

Czy warto korzystać z usług profesjonalnego piercera?

Krótka odpowiedź brzmi: tak. Chociaż wybór należy wyłącznie do Ciebie, ważne jest, aby pamiętać, że przekłuwanie uszu to nie tylko zabieg kosmetyczny. To także procedura medyczna, a każdy salon lub piercer, który nie używa czystej, wolnej od zarazków procedury, naraża Cię na ryzyko infekcji. W rzeczywistości, zgodnie z American Society for Aesthetic Plastic Surgery (ASAP), procedury przekłuwania uszu są jednym z sześciu procedur kosmetycznych najbardziej prawdopodobne, aby spowodować zakażenie. Dlatego ważne jest, aby wybrać salon, który jest czysty i używa sterylnego, wysokiej jakości sprzętu. I chociaż salony kosmetyczne technicznie nie wymagają żadnych szkoleń ani certyfikatów, to zazwyczaj nie stosują sterylnych procedur. Z drugiej strony, profesjonalne piercer są wymagane, aby przejść obszerne szkolenie i używać sterylnych, wysokiej jakości sprzętu. Chociaż nie ma federalnych lub stanowych przepisów, które nakazują konkretne szkolenia, National Association of Professional Piercers (NAPPI) ustalił standard, że wszystkie piercer powinny przestrzegać. Więc jeśli zdecydujesz się iść do salonu, upewnij się, że są one odpowiednio przeszkoleni i używać sterylnego sprzętu.

cena przebicia uszu

Porównanie cen przekłuwania uszu w salonach i w domu

Porównanie cen przekłuwania uszu w salonach i w domu jest właściwie dość proste. Biorąc pod uwagę, że możesz wykonać przekłucie powierzchni w domu za około $10-$20, zaoszczędzisz około $10-$20 jeśli przekłujesz w salonie. Cena piercingu w salonie będzie się różnić w zależności od rodzaju piercingu można dostać, rodzaj kolczyków wybrać i salon idziesz do. Jak widać, najbardziej znaczącą różnicą między piercing w domu i coraz pierced w salonie jest jakość procedury piercing. Doświadczony, wykwalifikowany piercer podejmie odpowiednią ostrożność w umieszczaniu piercing, upewniając się, że jest zrobione dobrze za pierwszym razem i będzie w stanie użyć najlepszego sprzętu. Amator lub piercer domu, może nie podjąć taką samą ostrożność, i może nie być w stanie korzystać z tego samego sprzętu wysokiej jakości.

ile kosztuje przekucie uszu

Jakie dodatkowe koszty mogą wystąpić po przekłuciu ucha?

Pamiętaj, że ceny, które tu omówiliśmy, to ceny standardowych przekłuć. Podczas gdy przekłucia powierzchniowe nie mają tendencji do powodowania jakichkolwiek komplikacji, standardowe przekłucia mogą powodować różnego rodzaju komplikacje, w tym: – Infekcja: Chociaż rzadko, ważne jest, aby pamiętać, że każda otwarta rana jest zagrożona zakażeniem. Upewnij się, że odpowiednio dbasz o swój piercing, utrzymujesz ręce w czystości i nie zapominaj o przestrzeganiu instrukcji piercer’s aftercare. – Krwiak: Krwiak jest obrzęk krwi, która występuje pod skórą. Kiedy standardowy piercing rozrywa skórę i przesuwa ją na bok, tworzy kieszeń, w której może gromadzić się krew. Jeśli kolczykowanie nie jest wykonane prawidłowo, możliwe jest, że krew zostanie uwięziona w kieszonce, tworząc krwiaka. – Nadmierne krwawienie: Standardowy piercing może czasami powodować nadmierne krwawienie, zwłaszcza jeśli piercer przypadkowo nicuje naczynie krwionośne.

przekłucie uszu ile kosztuje

Jak zmniejszyć koszt przekłucia ucha, wybierając odpowiednie kolczyki?

Jedną rzeczą, która zmniejszy koszt przekłucia ucha bardziej niż cokolwiek innego jest rodzaj biżuterii, którą wybierzesz dla swoich kolczyków. Teraz, nie zrozum nas źle, nie mówimy, że należy iść na najtańsze kolczyki. Zamiast tego, zalecamy spędzić trochę więcej na swoich kolczyków i zdecydować się na prawdziwej biżuterii. Oryginalna biżuteria to biżuteria wykonana z prawdziwego złota, srebra lub diamentów. Jest to ten sam rodzaj biżuterii, który ludzie noszą codziennie i przychodzi z wyższą ceną. Więc jeśli pójdziesz do wysokiej jakości kolczyki, będzie znacznie zmniejszyć koszt piercing ucha. Oczywiście, jest to prawdą tylko wtedy, gdy wybierzesz prawdziwą biżuterię. Jeśli chodzi o kolczyki, zazwyczaj znajdziesz dwa rodzaje grzbietów kolczyków. Pierwszy z nich to screw-back earring, który posiada małą śrubkę lub system ciśnieniowy wewnątrz kolczyka, który utrzyma go w miejscu. Drugi typ to butterfly back, który jest jak sprężyna, która utrzymuje go w miejscu. Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że im większy nacisk masz na tył kolczyka, tym bardziej prawdopodobne jest, że wypadnie. Więc pamiętaj o tym, gdy decydujesz się na który rodzaj grzbietów kolczyków iść z.

Wnioski

Przekłuwanie uszu to świetny sposób na wyrażenie siebie i dodanie dodatkowego stylu do swojego wyglądu. Przekłuwanie uszu ma również wiele korzyści zdrowotnych, w tym łagodzenie stresu i zapobieganie wypadaniu włosów. Przekłuwanie uszu jest również stosunkowo niedrogie, koszty wahają się od kilku dolarów do kilkuset. Przy podejmowaniu decyzji, gdzie można dostać uszy pierced, należy rozważyć rodzaj piercing chcesz, koszt piercing i czystość salonu.

Polecane

Jaki blog o wnętrzach warto czytać?

Jaki blog o wnętrzach warto czytać?

Wymagania agencji opiekuńczych. Sprawdź, czy możesz zostać opiekunką osób starszych w Niemczech

Wymagania agencji opiekuńczych. Sprawdź, czy możesz zostać opiekunką osób starszych w Niemczech

Jak gotowanie na parze w mikrofali? 5 powodów

Jak gotowanie na parze w mikrofali? 5 powodów

Jak uratować usychającą różę w doniczce?

Jak uratować usychającą różę w doniczce?

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =